Poštovní schránkaby měla být součástí každého domu i bytu. Pokud žijeme v bytě, tak máme schránku přidělenou od majitele, a tak s jejím výběrem nemáme žádné starosti. Pokud však bydlíme ve vlastním, měli bychom si na jejím výběru dát záležet. Přece je před naším domem všem na očích, tak by měla být sladěna s naším obydlím. Poštovní schránka nám slouží k příjmu listovních zásilek a novin už spoustu let. Dopisy sice dnes chodí už jen úřední, ale přesto bychom neměli zavrhovat její pořízení. Prázdná dozajista nezůstane, i kdyby v ní měly být jen letáky.
poštovní schránky na louce
Vybírat můžeme z mnoha materiálů, od plastových až po nerezové. Musíme brát ohled na to, jestli schránka bude umístěna venku, na dešti a mrazu nebo uvnitř budovy. Velikost schránky volíme podle toho, jak velké obálky budeme v budoucnu očekávat. Ideální velikostí by mohla být schránka, do které vleze i menší balíček.
schránka ve dveřích
Do schránky umístěné venku by nemělo zatékat, aby se příchozí listovní zásilky neznehodnotily a materiál, ze kterého bude vyrobena, by neměl rezivět. Mezi tyto materiály patříplast, pozink a nerez. Některé schránky jsou kombinovány se zvonky nebo mluvícími moduly. Schránky je možné zavěsit na dům nebo na plot nebo může stát na své nožce mimo dům nebo plot. Neměla by však překážet na chodníku a kvůli nepřízni počasí by měla být kryta stříškou.
venkovní schránka
Pokud nechceme klasickou schránku, máme ještě možnost vyřezat otvor ve vchodových dveřích a vsadit do něj jenvhoz. Tato úprava není složitá a pro běžnou poštu bude stačit. Navíc nemusíme kvůli poště vůbec otevírat dveře a jednoduše si obsah schránky můžeme vzít z druhé strany.
Netradiční schránky, které náš dům určitě zkrášlí, mohou být vyrobeny třeba z keramiky nebo ze dřeva. Některé se dají zamknout, některé ne. Mezi námi jsou i takoví kutilové, kteří si je vyrobí sami. Kdo to sám nezvládne, má možnost si vybrat z velkého množství schránek v internetových obchodech, od nejlevnějších až po ty nejdražší.