Panebože, co budete dělat, když těm mladým nerozumíte ani slovo? Oni snad mluví svahilštinou. Kdo jim má porozumět? Co je to ten instagram? Co je ten hashtag? Co sdílejí? A jak to dělají? Krucinál, to už je nad veškeré chápání. Nebo ty sociální sítě? Co to, proboha, je? Proč ti mladí spolu normálně nemluví?

fcb

Není důvod se rozčilovat!
Doba postoupila a Vy s tím nic nenaděláte. Máte pouze dvě možnosti na vybranou.
1. Buď se omladiny všímat nebudete. Ať si žijí svým Facebookem, Twitterem, nebo Instagramem. Ať se těmi mobily vzájemně utlučou. Vy si žijte dál ve svém klidu a pohodě.

2. Nebo se jednoduše budete muset všechny ty odporně odborné termíny, jako je instagram, hashtag, lajky, a podobně, naučit. A nejen to. Budete muset do jejich tajů proniknout!
Jinou možnost zřejmě nemáte. Jen je potřeba zvolit si jednu z nabízených variant a smířit se s ní.

Přemýšlíte o významu sociálních sítí?
Jestli chcete přijít na podstatu sociální sítě, potom se snažte vžít do role těch mladých. Chtějí poznávat spoustu nových tváří, chtějí se s nimi podělit o své pocity, názory a události. Chtějí to rychle a se všemi najednou. Potom je sociální síť tou nejlepší cestou k těmto aktivitám. Může se Vám samozřejmě zdát, že taková komunikace není zrovna nejlepším řešením. Možná právě proto, že vidíte mládež pouze s mobilním telefonem v ruce. Sedí na lavičce, zírají na displej, prsty se jim míhají po klávesnici a nepovídají si. A kdybyste věděli, že si i přesto povídají. Ale právě na sociální síti, byť sedí vedle sebe, tak to byste možná nepochopili už vůbec nic.

aplikace

Berte to alespoň tak, že se zdokonalí ve slohu. A možná i pravopis vylepší.
Oni prostě musí jít s dobou. Musí znát význam slov, jako je hashtag, lajk nebo instagram. Oni se prostě neobejdou bez kvalitního sdílení jejich příspěvků. Možná, že někteří usilují o prestiž právě na sociální síti, která je pro ně určitým typem přijatelného společenství. Ale na to se musíte zeptat právě jich.