Pokud si chcete pořídit novou lednici, měli byste si nejprve ujistit, který typ chcete. Důležité jsou totiž nejen rozměry, ale i další aspekty, dle kterých byste se měli řídit. Dnes si můžete vybrat z celé řady druhů lednic, a tak je koupě nové chladničky trochu složitější, než tomu bylo dříve.
sova kuchařka
Ledničky bez mrazáku
Potřebujete-li velkou hladící kapacitu, ledničky s absencí mrazáku by pro vás měly být první volbou. Jejich nespornou předností je velký chladící prostor, jehož objem se může blížit až ke 400 litrům. Nevýhoda je naopak více než zjevná, nemá mrazák. Máte-li ale doma funkční samostatný mrazák, určitě nad koupí tohoto typu chladničky můžete uvažovat.
růžová lednička
Kombinované lednice
V české republice není běžnějšího typu chladničky, než je kombinovaná verze. Vlastní ji až polovina domácností. Krom chladící části disponuje také mrazákem v horní nebo dolní části. Tento typ se dá zakoupit v mnoha různých provedeních i velikostech. Kombinovaná lednice se tak dobře hodí jak do velkých kuchyní, tak i těch menších. Obvykle mají kombinované druhy celou řadu zajímavých funkcí, které se však co do počtu a kvality nemohou rovnat s americkými chladničkami.
narvaná lednice
Americké ledničky
Americké lednice jsou ve svém oboru něco jako BMW v automobilovém průmyslu. Poskytují nejen obrovský chladící a mrazící prostor, ale rovněž mají i funkce jako je tvorba ledu, ledové tříště nebo dokonce limonád. To jsou vlastnosti, které přijdou vhod nejen v období tropických třicítek, ale také v chladnějších měsících. Vzhledem k velkým rozměrům je nutné pro americkou lednici najít vhodné místo. Máte-li menší kuchyň, raději se pohlédněte po jiném typu. Americké lednice nemají pouze pozitiva, ale také pár negativních vlastností. Mezi ně se řadí například příliš velká spotřeba. Ani jejich instalace není žádný med. Navíc se jedná o poměrně drahé přístroje, jejichž cena zdaleka převyšuje ostatních typů lednic.